Лига на Ирландия: Победата на Дери Сити извади Шамрок Роувърс в класацията
Breaking News | 2024-05-10 | 23:59:03

Победа с 1-0 за Дери Сити у дома ги накара да изпреварят Шамрокс Роувърс в таблицата на Висшата дивизия на SSE Airtricity.

Кендистрайпс посрещнаха Бохемианс в Бандиуел, където гол в 85-ата минута на Майкъл Дъфи подпечата победата.

FT | SSE Airtricity Висша дивизия за мъже

Три победи на завъртане за Уотърфорд, докато Дери Сити си осигури късна победа!#LOI | #LOITVpic.twitter.com/8RunD3ljrp

— Лига на Ирландия (@LeagueofIreland) 10 май 2024 г.

Междувременно на стадион Tallaght имаше екшън - изпълнени 90 минути между Шамрок Роувърс и Сейнт Патрикс Ателтик.

Гол на Аарън Грийн в първите пет минути изведе домакините напред, но Люк Търнър отвърна на удара в 23-та, оставяйки равенство на полувремето - сигнал за време.

Даниел Клиъри отново даде преднина на Роувърс в края на часа, но Сейнт Патс не губи време да изравни този път, като Мейсън Мелия откри мрежата само минути по-късно, оставяйки 2-2 до последния съдийски сигнал.

На Толка Парк Шелбърн трябваше да отвърне на удара, след като ранен гол на Франц Ришар Пиеро за Дрогеда Юнайтед застраши позицията на домакините на върха в таблицата.

— Лигата на Ирландия (@LeagueofIreland) 10 май 2024 г.

Шелс не намериха изравнителния гол до 60-та минута, когато Шон Бойд отбеляза, като равенството ги остави само на точка преднина в таблицата, но все още на върха.

Хеттрик на Малеас Асамоа помогна на Уотърфорд да победи с 4-1 над Дъндолк.

Кристи Патисън добави към сметката на Уотърфорд, но единственият отговор, който гостите можеха да извикат, беше усилие на Роби Бенсън в 22-ата минута.

Накрая Слайго Роувърс пътува на юг, за да се срещне с Голуей Юнайтед, където западняците изиграха нулево равенство.